Nasz klub jest stowarzyszeniem, który należy do Polskiego Związku Żeglarskiego. Posiada własną flagę, proporzec, znaczek klubowy oraz złotą odznakę. Ważnym faktem jest też posiadanie kroniki klubowej.
Działania klubu określa Statut, który obliguje Zarządy do podejmowania określonych zadań.

Celem działania Mosińskiego Klubu Żeglarskiego jest:

• Propagowanie i uprawianie żeglarstwa oraz pokrewnych wobec niego form aktywności;
  • Krzewienie wiedzy i dobrej praktyki żeglarskiej;

Charakterystyczną cechą naszego Klubu jest duży nacisk na zaangażowanie w szkolenia młodzieży i propagowanie żeglarstwa wśród dzieci. Podstawowym działaniem jest organizowanie akcji Lato pod Żaglami. Przez okres wakacji letnich nasza przystań tętni życiem. Dzieci mają do dyspozycji rowery, którymi wraz z opiekunem mogą przemierzyć szlaki Wielkopolskiego Parku Narodowego. Łodzie na których pod okiem ratowników oraz opiekunów mogą nauczyć się podstaw żeglowania. Na terenie przystani znajduje się również boisko do piłki ręcznej, małpi gaj, pole namiotowe, przyłącza sanitarne, stołówka, Bosmanówka oraz wytyczone miejsce na ognisko przy którym pieczone są kiełbaski i śpiewane szanty. Chcemy pokazać młodym ludziom czym jest żeglarstwo w różnych aspektach.

Dbamy o bezpieczeństwo!

Przeprowadzamy szkolenia i kursy, które mają na celu pogłębienie wiedzy i świadomości jakie zagrożenia niesie ze sobą woda. Dzięki temu członkowie wiedzą jak zachowywać się na łodzi i w jaki sposób w sytuacjach koniecznych używać sprzętów ratunkowych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci biorących udział w „Akcji Lato” utworzyliśmy drużynę WOPR. Nasi koledzy ratownicy dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów, jak również zabezpieczają klubowe imprezy regatowe i spływy kajakowe.
Nie zapominając o dobrej zabawie i wielkich przygodach, staramy się zapewnić każdemu uczestnikowi wiele przygód, przyjaźni, podróży w nowe miejsca Polski. Wspomnienia po każdej wyprawie pozostają długo w pamięci każdego z nas. Dowodzą temu opowieści przy wspólnych ogniskach, wspólne śpiewanie szant oraz twarze na których gości uśmiech. Integrują one klubowiczów i dzięki temu możemy w miłej atmosferze po dniu pełnym wrażeń odpocząć i do późnych godzin wieczornych snuć swoje „żeglarskie opowieści”.
Nasz Klub organizuje rejsy po jeziorach mazurskich i morzu. Planowane są one zawsze tak, aby zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Żeglarstwo łączymy zawsze z poznawaniem nowych ludzi, dobrą zabawą i zwiedzaniem.
Co roku podejmujemy nowe wyzwania i pracujemy nad nowymi projektami. Rozwijamy się sukcesywnie na wielu płaszczyznach. Poszerzamy naszą flotę.

Jeśli chcesz spędzić z nami przyjemnie czas, poznać nowych ludzi i miejsca, zapraszamy do naszej społeczności. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!